Facebook
Terminsplan for sæson 2018-19

  

 

 

HVOR MEGET IS SKAL DER BRUGES

 

 

DanSkate - National samling ØST ELLER VEST

17.-19 august 2018

Fredag eftermiddag til søndag sidst på

eftermiddagen

 

 

Mærkeprøve ØST 

 

25. august 2018

7-8 timer

 

 

IJS Seminar og FunSkate workshop

31. august.-2.

september 2018

-

Ikke søges

 

Mærkeprøve VEST

8. september 2018

7-8 timer

 

 

Solo- og isdansesamling

(herunder mærkeprøve)

8.-9 september 2018

 

 

 

 

DSU-efterårskonkurrence for M-løbere, solodans M, og K-løbere og K-drenge, samt drenge M og K fra

Norden

ØST

 

 

 

14.-16. september 2018

Fra fredag middag til søndag aften

(evt. træningshal søndag

morgen+formiddag)

 

 

Reserveret til EU - landssamling for Cubs og Springs M og K

21.-23.

september 2018

 

Ikke søges

 

Træningssamling FunSkate ØST +

hjælpetræneruddannelse

21.-23.

september 2018

Fredag kl. 16.00 til og med søndag ca. kl.

16.00

 

 

FunSkate træningssamling VEST +

hjælpetræneruddannelse

28.-30.

september 2018

Fredag kl. 18.00 til og med søndag kl. 16.00

 

 

HSK-Cup

4.-7. oktober 2018

 

 

HVIDOVRE

(privatkonk.)

 

Iskrystal I

13. oktober 2018

 

 

 

Hørsholm

(privatkonk.)

 

FunSkate 1 ØST

20-21. oktober 2018

8-20 både lørdag og søndag

 

 

Oktoberkonkurrencen

26.-28. oktober 2018

 

 

GENTOFTE

(privatkkonk)

 

 

JFM + JFC (M- og K-løbere)

VEST

 

 

2.-4. november 2018

Fra fredag morgen til søndag aften

(konkurrencehal hele weekenden - og

træningshal lørdag

eftermiddag/aften og

søndag morgen til ca.

middag)

 

 

FunSkate 1 VEST

10.-11.

november 2018

9-20 både lørdag og søndag

 

 

 

SM + SC (M- og K-løbere) samt solodans/isdans både

øst og vest

ØST

 

 

16.-18. november 2018

 

Fra fredag morgen til søndag aften

(konkurrencehal hele weekenden - og

træningshal lørdag

eftermiddag/aften og

søndag morgen til ca.

middag)

 

 

FunSkate 2 ØST

24. og 25.

november 2018

8-20 både lørdag og søndag

 

 

Iskrystal II

24. novembe

r

 

 

Hørsholm

2018

 

(privatkonk.)

 

FunSkate 2 VEST

1.-2. december 2018

9-20 både lørdag og søndag

 

 

 

DM 2015 (M-løbere)  

VEST

 

 

7.-9. december

2018

 

Fra fredag morgen til søndag aften

(konkurrencehal hele weekenden - og

træningshal lørdag

hele dagen og søndag til ca. middag)

 

ODENSE

DanSkate National samling - ØST eller VEST

4.-6. januar 2019

 

Fredag eftermiddag til søndag sidst på

eftermiddagen

(måske ikke søges)

 

Danmarks-Cup - VEST

 

11.-13. januar 2019

Fredag middag til søndag sidst på

eftermiddagen

(Kun konkurrencehal)

 

 

Iskrystal III

19. januar 2019

 

 

 

Hørsholm

(privatkonk.)

 

Isblomsten

25.-27. januar 2019

 

 

HERLEV

(privatkonk.)

 

Nordics 

6.-10. eller 13.-

 

 

 

SVERIGE

17. februar 2019

FunSkate 3 ØST

2.-3. februar 2019

8-20 både lørdag og søndag

 

 

Flyvercup

8.-10. februar 2019

 

 

TÅRNBY

(privatkonk.)

 

FunSkate 3 VEST

8.-10. februar 2019

9-20 både lørdag og søndag

 

 

Ice Camp for M og K-løbere

 

23.-24. februar 2019

8-20 lørdag

8-16 søndag

+

overnatningsmulighed

 

 

FunSkate FINALE

1.-3. marts 2019

 

Lørdag og søndag

 

Odense

 

Friløbskonkurrencen  (Klubmesterskab) (M- og Kløbere) 

ØST

 

 

 

22.-24. marts 2019

Fra fredag middag til søndag aften

(kun konkurrencehal)

 

 

 

Copenhagen Dance Cup

30. marts-1. april

 

 

 

RØDOVRE

2019

 

(privatkonk.)

 

Skate Copenhagen

5.-7. april 2019

 

 

HVIDOVRE

(privatkonk.)

 

Danskate National samling

 

12.-14. april

Fredag eftermiddag

 

 

 

ØST ELLER VEST

 

2019

 

til søndag sidst på

 

eftermiddagen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EM

 

21.-27. jan 2019

 

 

 

 

Junior VM

 

4.-10. marts

 

 

 

 

2019

 

VM

 

18-24. marts

 

 

 

 

2019

 

 

 

 

 

 

 

  

Copyright 2017 Odense Skøjteklub